AT-T Agencja Tłumaczeń i Turystyki                                           
AT-T współpracuje... Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Tutaj po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano z wielką pieczołowitością. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

 

Warszawę otaczają tereny o dużej atrakcyjności turystycznej. Mazowsze oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, wędkowania, turystyki konnej. Jest tu miejsce dla miłośników przyrody i dla turystów zainteresowanych walorami kulturowymi regionu. Można wypoczywać nad Zalewem Zegrzyńskim, na Pojezierzu Gostynińskm, nad Wkrą, Bugiem, Narwią i Pilicą. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta rozciągają się wielkie kompleksy leśne Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Mazowieckiego i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, nieco dalej zachowały się przestrzenie leśne Kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Puszczy Białej, zaś w zachodniej części Ziemi Mazowieckiej lasy Gostynińsko-Włocławskiego i Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Na turystycznych szlakach Mazowsza spotykamy ruiny zamku książąt mazowieckich w Czersku, zamek Muzeum-Zbrojownię w Liwie, obiekty Twierdzy Modlin, pozostałości fortów w Beniaminowie i wzdłuż Narwi. Na trasie wędrówek turystycznych znajdziemy zabytkowe budowle kościelne - zespół klasztorny w Czerwińsku n/Wisłą, płocka katedra na Wzgórzu Tumskim, gotycki kościół obronny w Brochowie.

Prawdziwą ozdobą krajobrazu mazowieckiego są odremontowane pałace i dworki szlacheckie. Polecamy odwiedzenie dworku w Żelazowej Woli, miejsca urodzin Fryderyka Chopina. Warto zajrzeć do Opinogóry, wsi niegdyś stanowiącej rodowy majątek jednego z największych wieszczów polskiego romantyzmu - Zygmunta Krasińskiego, gdzie w neorenesansowym pałacyku urządzono Muzeum Romantyzmu, w nieodległej Gołotczyźnie działa z kolei oddział Muzeum Pozytywizmu.

Polecamy obejrzenie bardzo interesujących zbiorów Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie niedaleko Warszawy.

Turystów zapraszają muzea-skanseny, gdzie w krajobrazie zbliżonym do naturalnego zgromadzono obiekty budownictwa wiejskiego, narzędzia rolnicze, sprzęty domowe, stroje regionalne. Godnymi odwiedzenia są Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie i mały skansen - Zagroda Kurpiowska w Kadzidle.

Warto również odwiedzić Pułtusk - jedno z najstarszych miast Mazowsza. Jego położenie nad Narwią, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych, przyczyniło się do długiej i bogatej w wydarzenia, ponad tysiącletniej historii miasta. Tropiciel śladów przeszłości znajdzie tu najdłuższy rynek w Europie, piękną XV-wieczną Kolegiatę z renesansowymi freskami na sklepieniu, dom, w którym Napoleon spędził 6 dni po bitwie pod Pułtuskiem, gotycką wieżę ratuszową z 1405 r., zabytkowe kościoły, fragmenty murów obronnych. Niewątpliwie najciekawszym miejscem w Pułtusku jest zamek w kształcie podkowy, z dziedzińcem usytuowanym pośrodku, odbudowany w stylu renesansowym i usytuowany na sztucznie usypanym wzgórzu w widłach Narwi. Znajduje się w nim obecnie hotel o niepowtarzalnym nastroju, kuszący gości licznymi atrakcjami i polską kuchnią wykwintną.

Szczególną okazję do poznania kultury ludowej Mazowsza są imprezy regionalne organizowane od lat na Mazowszu. Każdego roku w Palmową Niedzielę w miejscowości Łyse odbywa się "Konkurs Palmy Kurpiowskie", w maju w Grójcu - "Święto kwitnących jabłoni", w czerwcu w Sannikach organizowana jest "Niedziela Sannicka", w Ciechanowie - Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Kupalnocka". W pierwszą niedzielę lipca organizowany jest w Warszawie Festyn Folklorystyczny "Mazowsze Warszawie", w ostatnią niedzielę sierpnia w Zawodziu k/Myszyńca odbywa się "Miodobranie Kurpiowskie". Każdego roku organizowany jest Ogólnopolski Przegląd Dorobku Twórców Ludowych im. Oskara Kolberga.

 Strona główna | Dodaj do ulubionych | Powiadom znajomego | Referencje | FAQ | Rabaty | Kontakt

Asia Trade + Travel Sp. z o.o., ul. K. Miarki 11d, 01-496 Warszawa Nowe Bemowo, wejscie od duzego parkingu, przy ul. Zolnierzy W,
Filia AT-T.pl, ul. Bagno 2, Lok. 27, Klatka A, III Pietro, Warszawa, obok stacji metra Swietokrzyska,
Tel: +48 22 37 44 444, +48 605 104 104, Fax: +48 22 42 42 050, E-mail: at.t [at] vp.pl
Skype: Status: at-t.pl at-t.pl, Status: tlumaczenia.turystyka tlumaczenia.turystyka