AT-T Agencja Tłumaczeń i Turystyki                                           
AT-T współpracuje... 

Wizy nieimigracyjne

Każdy starający się o wizę nieimigracyjną, bez względu na cel wyjazdu, musi odbyć osobistą rozmowę z konsulem. Rozmowy te prowadzone są tylko i wyłącznie na podstawie wcześniej ustalonych terminów.

 

Osoby udające sie do USA w celu turystycznym są umawiane od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt państwowych oraz ostatniego roboczego piątku każdego miesiąca. Obowiązkiem jest posiadanie formularza  DS-156 wypełnionego elektronicznie. Aby ubiegać się o wizę nieimigracyjną , należy postępować zgodnie z procedurą opisaną poniżej.

 

1)      na rozmowę z Konsulem można umówić się osobiście dzwoniąc pod numer: 0701 77 44 00, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 20:00. Koszt jednej minuty połączenia to 4,- PLN + 22% VAT (cena może zostać zmieniona bez uprzedzenia). Połączenie z tym numerem możliwe jest tylko z telefonów stacjonarnych z terytorium Polski, ale nie z aparatów na karty telefoniczne. Ponadto posiadacze telefonów komórkowych mogą dzwonić pod numer *740 94 00. Zanim Państwo zadzwonią należy przygotować paszport, papier i przybory do pisania

      lub skorzystać z pośrednictwa AT-T (koszt naszej usługi telefonicznej wynosi: 25 zł)

 

2)      Rozmowa z konsulem w sprawie wizy

      3) Pobranie odcisków palców

Wszystkie osoby w wieku od 14 do 79 lat muszą poddać się krótkotrwałej procedurze pobrania odcisków palców wskazujących obu rąk przy pomocy elektronicznego skanera bez użycia brudzącego tuszu

4. Wynik rozmowy z konsulem

A) Jeśli osoba ubiegająca się o wizę nieimigracyjną pomyślnie przejdzie rozmowę z konsulem, otrzyma swój paszport z wizą za pośrednictwem poczty kurierskiej DHL Express. Opłata za usługę wynosi 23 PLN (płatne przy odbiorze). Paszporty dostarczane są w ciągu 5 dni roboczych. Prosimy o nie kontaktowanie się w tym czasie z Ambasadą Amerykańską lub biurem DHL Express. Przed dostarczeniem paszportu firma kurierska DHL skontaktuje się telefonicznie z jego właścicielem. Pod numerem infolinii 0-801 345 345 można sprawdzić na jakim etapie dostawy znajduje się Państwa przesyłka. W tym celu należy podać numer przesyłki.

B) Jeżeli osoba ubiegająca się o wizę nie kwalifikuje się do jej otrzymania, dostanie pisemne wyjaśnienie przyczyn odmowy wydania wizy, a jej paszport zostanie zwrócony na miejscu. Każdy może ponownie ubiegać się o wizę w terminie późniejszym, zgodnie z opisaną tu procedurą. Na ogół jednak zalecamy aby osoby, którym odmówiono wydania wizy odczekały rok zanim złożą nowy wniosek, chyba, że zaszła istotna zmiana w ich sytuacji lub mają inny ważny powód, aby ubiegać się o wizę wcześniej.
Przed ponownym umówieniem się na rozmowę z konsulem prosimy wnikliwie rozważyć swoje szanse na otrzymanie wizy, tym bardziej, iż każde staranie się o wizę wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty manipulacyjnej, która nie zostanie zwrócona w przypadku odmowy wydania wizy.

 


Strona główna | Dodaj do ulubionych | Powiadom znajomego | Referencje | FAQ | Rabaty | Kontakt

Asia Trade + Travel Sp. z o.o., ul. K. Miarki 11d, 01-496 Warszawa Nowe Bemowo, wejscie od duzego parkingu, przy ul. Zolnierzy W,
Filia AT-T.pl, ul. Bagno 2, Lok. 27, Klatka A, III Pietro, Warszawa, obok stacji metra Swietokrzyska,
Tel: +48 22 37 44 444, +48 605 104 104, Fax: +48 22 42 42 050, E-mail: at.t [at] vp.pl
Skype: Status: at-t.pl at-t.pl, Status: tlumaczenia.turystyka tlumaczenia.turystyka