AT-T Agencja Tłumaczeń i Turystyki                                           
AT-T współpracuje... 

Pouczenie, dotyczące trybu uzyskania wizy na wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej

Na mocy Umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Federacji Rosyjskiej o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli Federacji Rosyjskiej od 18 września 2003 roku obywatele Polski zamieszkali na stale na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej mogą ubiegać się o roczną bezpłatną wielokrotną wizę na wjazd do obwodu Kaliningradzkiego bez przedstawienia zaproszenia.

W celu otrzymania wizy trzeba złożyć w jednostce konsularnej Federacji Rosyjskiej, działającej na terenie RP: paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy, licząc od  daty zakończenia ważności wizy (w paszporcie powinny być co najmniej 2 czyste strony); wypełniony wniosek wizowy; certyfikat o negatywnych wynikach testów na HIV. W przypadku ubiegania się o jedno lub dwukrotną wizę na okres trzech miesięcy certyfikat nie jest wymagany.  

Termin rozpatrzenia wniosku wizowego wynosi co najmniej 5 dni roboczych, licząc od daty złożenia dokumentów.

W przypadku potrzeby pilnego wyjazdu trzeba przedstawić odpowiednie na to dokumenty (dowody), potwierdzające okoliczności takiego wyjazdu. Termin rozpatrzenia takiego wniosku wizowego wynosi do dwóch dni roboczych.

Zwracamy też Państwa uwagę na to, że w paszportach obywateli RP nie mogą się znaleźć równocześnie dwie wizy wielokrotnego przekroczenia granicy do Federacji Rosyjskiej. W przypadku posiadania już ważnej wielokrotnej wizy na wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego, aby odwiedzić pozostałą część Federacji Rosyjskiej można ubiegać się o jedno lub dwukrotną wizę z terminem ważności do trzech miesięcy w zależności od celu podróży.

Działa też «reguła odwrotna». Posiadając wizę dowolnej kategorii i rodzaju na wjazd do Federacji Rosyjskiej, nie trzeba ubiegać się o oddzielną wizę do Obwodu Kaliningradzkiego. W danym przypadku podczas podróży transportem naziemnym wiza nie może być jednokrotną: przy wjeździe lub wyjeździe z Obwodu Kaliningradzkiego trzeba będzie przejść kontrolę paszportową na granicy państwowej jeszcze dwa razy dodatkowo.

 


Strona główna | Dodaj do ulubionych | Powiadom znajomego | Referencje | FAQ | Rabaty | Kontakt

Asia Trade + Travel Sp. z o.o., ul. K. Miarki 11d, 01-496 Warszawa Nowe Bemowo, wejscie od duzego parkingu, przy ul. Zolnierzy W,
Filia AT-T.pl, ul. Bagno 2, Lok. 27, Klatka A, III Pietro, Warszawa, obok stacji metra Swietokrzyska,
Tel: +48 22 37 44 444, +48 605 104 104, Fax: +48 22 42 42 050, E-mail: at.t [at] vp.pl
Skype: Status: at-t.pl at-t.pl, Status: tlumaczenia.turystyka tlumaczenia.turystyka